* Időgazdálkodás nehézségei: Anyaként neked is kihívást jelenthet a munka és a család között egyensúly megtalálása. A munka, a gyerekgondozás és az otthoni feladatok – napi bevásárlás, főzés, takarítás – miatt folyamatosan állandó időhiánnyal küzdhetsz.
* Bűntudat: Bűntudatot érezhetsz amiatt, hogy el kell válnod a gyerekedtől, amikor dolgozni mész, majd otthon a házimunkával foglalkozol a közös játék helyett. A munkahelyen pedig bűntudatot érezhetsz amiért nem vagy elégé jelen a munkában, mert gyakran gondolsz a gyerekedre.
* Fáradtság és kimerültség: Az éjszakai kelések és a gondoskodás a gyerekről teljesen kimeríthet téged, ami megnehezíti a reggeli kelést, a munkába járásod és a hatékony munkavégzésed.
* Munkahelyi kihívások: Olykor érezhetsz bizonytalanságot a munkahelyi teljesítményed miatt. Gyakran túl magas elvárásaid lehetnek saját magaddal szemben, ugyanakkor a babázással töltött időszak alatt a meglévő tudásod elavulhatott.
* Partner elhanyagolása: A munkába visszatérés után az az állandó időhiány miatt még kevesebb időd maradhat a párodra. Emiatt pedig eltávolodhatok egymástól, megromolhat a kapcsolatotok.
* Önbizalom: Anyaként hajlamos lehetsz a saját szükségleted és önmagad elhanyagolására a rengeteg teendő mellett. A szülés és az otthon töltött idő nyomot hagyhatott a testeden, amit nem mindig tudunk elfogadni. Ha nincs segítséged, kevesebbet tudsz magukkal törődni.